Bali - ile trwa lot na wyspę?

Bali - ile trwa lot na wyspę?
Autor Faustyna Koperska
Faustyna Koperska05.01.2024 | 6 min.

Bali ile trwa lot to jedno z kluczowych pytań, na które muszą odpowiedzieć sobie osoby planujące wyjazd na tę egzotyczną indonezyjską wyspę.

Kluczowe wnioski:
 • Lot z Warszawy na Bali trwa średnio ok. 16-18 godzin z przesiadką.
 • Najkrótszy lot na Bali to 12 godzin bezpośrednio z Dubaju.
 • Bilety w obie strony kosztują od 2500 do 4000 zł w zależności od linii lotniczej i terminu.
 • Najlepiej lecieć przez Abu Zabi, Doha lub Dubaj ze względu na krótki czas oczekiwania na przesiadkę.
 • Najtańsze bilety kupić można na przełomie maja i czerwca oraz we wrześniu i październiku.

Lot z Warszawy na Bali

Podróż z Polski na Bali to długa, męcząca ale też ekscytująca przygoda. Bezpośredniego połączenia niestety nie ma, więc trzeba się liczyć z przesiadką. Cały lot z przesiadką trwa średnio od 16 do 18 godzin.

Najkrótszą trasą jest przelot z przesiadką w Dubaju - Emirates, Qatar Airways lub FlyDubai. Całkowity czas lotu to ok. 15-16h. Niestety często z tych linii nie ma już biletów lub są bardzo drogie.

Alternatywą są tańsze przeloty np. z Turkish Airlines, KLM czy Singapore Airlines przez Stambuł, Amsterdam lub Singapur. Wtedy podróż w jedną stronę trwa ok. 18-20 godzin.

Wybór linii lotniczej

Przy wyborze linii lotniczej ważne jest, by czas oczekiwania na przesiadkę był jak najkrótszy. Optymalnie 2-3 godziny. Dłużej się nie da wytrzymać, zwłaszcza po kilkunastu godzinach w samolocie.

Dobrze oceniane są przesiadki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Lotniska w Dubaju czy Abu Dhabi są nowoczesne i mają wiele udogodnień. Można nawet skorzystać z prysznica!

Ile trwa podróż samolotem na Bali

Jak już wspomniano, przelot bezpośredni z Polski na Bali nie istnieje. Krótka, bo 12-14 godzin podróż jest możliwa tylko z Bliskiego Wschodu - z Dubaju, Abu Dhabi czy Dohy.

Dla przeciętnego Polaka realny czas całej podróży samolotem z przesiadkami to ok. 16-20 godzin w zależności od trasy i linii lotniczej.

Nie jest to komfortowa podróż. Większość linii na trasie do Azji Południowo-Wschodniej nie oferuje miejsc biznesowych. Trzeba więc spać w fotelach ekonomicznej klasy.

Jet lag po 20 godzinach lotu

Po tak długim locie organizm odczuwa skutki jet lagu, czyli różnicy czasu między strefami. Na Bali jest 8 godzin do przodu. To spore wyzwanie dla organizmu.

Dlatego pierwsze 3 dni upłyną na aklimatyzacji. Aż chce się spać w ciągu dnia, a w nocy trudno zmrużyć oko. Stopniowo jednak organizm przyzwyczaja się do nowej strefy czasowej.

Czytaj więcej: Bali grudzień: atrakcje, pogoda, co warto zobaczyć

Ceny biletów lotniczych do Bali

Bilety na Bali w obie strony kosztują od 2500 do 4000 zł - w zależności od linii lotniczej, daty zakupu i terminu podróży.

Linia lotnicza Cena biletu
Emirates od 3500 zł
Qatar Airways od 3000 zł
Singapore Airlines od 2800 zł

Najtańsze bilety można znaleźć na przełomie maja i czerwca oraz we wrześniu i październiku, kiedy jest poza sezonem. W sezonie zimowym ceny potrafią być nawet dwa razy wyższe!

Najlepsze linie lotnicze na Bali

Bali - ile trwa lot na wyspę?

Wybierając linię lotniczą do Bali, warto zwrócić uwagę na te najwyżej oceniane przez pasażerów:

 • Emirates – luksusowa linia ze świetnym jedzeniem na pokładzie i nowoczesną flotą
 • Singapore Airlines – renomowana azjatycka linia zorientowana na pasażera
 • Qatar Airways – linia z Bliskiego Wschodu, doceniana za wysoki standard

Wybierając tę trasę, nie ma co liczyć na najtańsze linie typu Wizz Air czy Ryanair. Niestety nie latają tak daleko.

Czego unikać wybierając linię na Bali?

Lepiej nie wybierać tanich, mało znanych linii z Azji. Często mają opóźnienia, gorszy tabor i słabszy serwis pokładowy. Nie warto ryzykować, skoro i tak lecimy ponad dobę.

Warto też sprawdzić, jaka jest polityka przewoźnika jeśli chodzi o zwroty i zmiany biletów. Przy planowaniu wyjazdu z dużym wyprzedzeniem, sytuacja życiowa może się zmienić.

Sezonowość cen biletów na Bali

O cenach biletów lotniczych decyduje popyt, który na Bali rozkłada się sezonowo. Wysoki sezon przypada na miesiące zimowe i letnie w Europie, niski zaś na wiosnę i jesień.

Polacy chętnie odwiedzają Bali zimą – stąd ceny grudzień-marzec są najwyższe. Warto rozważyć wyjazd poza głównym sezonem, np we wrześniu. Pogoda nadal jest fantastyczna, a ceny biletów znacznie niższe!

Najtańsze bilety na Bali można znaleźć w okresie maj-czerwiec oraz we wrześniu i październiku. Różnice w cenie sięgają nawet 1000 zł w stosunku do cen w sezonie zimowym!

Dobrze jest też kupić bilet z dużym, kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Im bliżej terminu wylotu, tym mniejszy wybór połączeń i wyższe ceny.

Optymalny czas lotu na wyspę Bali

Idealny czas całego lotu z przesiadkami to maksymalnie 16 godzin. Szybsze podróże są możliwe, ale nie z Polski.

16 godzin to taka granica, po której przekroczeniu robi się już bardzo męcząco. Organizm odczuwa większe zmęczenie, a skutki jet lagu są dotkliwsze.

Dlatego najlepiej szukać połączeń z jak najkrótszym łącznym czasem lotu. Nawet godzina krócej w podróży ma znaczenie.

Jak przetrwać 16 godzin w samolocie?

Oto kilka sposobów, by znośniej przetrwać podróż:

 • Zabierz skarpety kompresyjne i kalosze. Pomogą zachować komfort nóg.
 • Pij dużo wody i unikaj alkoholu. Pomoże to zachować dobre samopoczucie.
 • Zjedz posiłek przed lotem. Jedzenie na pokładzie rzadko bywa smaczne.
 • Zaopatrz się w słuchawki z aktywną redukcją hałasu.
 • Zabierz maskę, poduszkę, koc. Ułatwi to drzemkę w fotelu.

To podstawowe zasady, które pozwolą choć trochę zniwelować dyskomfort długiej podróży. Powodzenia!

Podsumowanie

Podróż na Bali z Polski to niemałe wyzwanie logistyczne. Niestety nie ma bezpośrednich lotów, więc trzeba się liczyć z przesiadką i długim oczekiwaniem. Łączny czas przelotu waha się od 16 do nawet 20 godzin w zależności od wybranej trasy.

Najszybsze i najwygodniejsze są loty z przesiadką na Bliskim Wschodzie, w Dubaju, Abu Zabi czy Doha. Rejs trwa wtedy około 15-16 godzin. Niestety często brakuje na nie biletów lub są bardzo drogie.

Bilety w obie strony kosztują zazwyczaj od 2500 do 4000 PLN. Ich cena mocno zależy od terminu podróży. Poza głównym sezonem turystycznym można zaoszczędzić nawet 1000 PLN na biletach!

Podczas wyboru linii lotniczej warto zwrócić uwagę na wysokie standardy serwisu, nowoczesną flotę i dobre opinie pasażerów. Emirates, Singapore Airlines i Qatar Airways to bezpieczny wybór na tę trasę.

Najczęstsze pytania

Lot z Warszawy na Bali z przesiadką trwa średnio od 16 do 18 godzin. Najkrótszy możliwy czas to ok. 15 godzin przez Dubaj.

Bilety na Bali w obie strony kosztują od 2500 do 4000 zł. Ich cena zależy od terminu, linii lotniczej i wyprzedzenia z jakim kupimy bilet.

Najtańsze promocje są zazwyczaj we wrześniu, październiku a także na przełomie maja i czerwca. W sezonie zimowym ceny potrafią być nawet dwa razy wyższe!

Do wyboru są przede wszystkim renomowane linie z Bliskiego Wschodu i Azji. Emirates, Singapore Airlines i Qatar Airways mają najlepsze opinie pasażerów.

Niestety, bezpośredniego połączenia z Europy na Bali nie ma. Krótszy, bo 12-14 godzinny lot jest możliwy tylko z Dubaju, Dohy czy Abu Dhabi.

5 Podobnych Artykułów

 1. Apteczka do Azji - kompletna apteczka na wyjazd do Azji
 2. Zamość atrakcje: top 5 zabytków, których nie możesz pominąć
 3. Atrakcje dla nastolatków: 9 miejsc na Śląsku i Dolnym Śląsku
 4. Świnoujście: 7 morskich przygód, o których pewnie nie słyszałeś
 5. Chiński horoskop 2021: królik, bawół, smok - CTR
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Faustyna Koperska
Faustyna Koperska

Jestem Faustyna, autorka bloga lifestyle'owego z nutką podróżniczą. Łączę na nim kilka swoich zainteresowań - modę, urodę, kulinaria. Dzielę się stylizacjami z najciekawszych zakątków świata oraz opisuję lokalne potrawy, które miałam okazję poznać. Staram się pokazywać podróżowanie jako styl życia, a nie tylko krótką przygodę

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły