Chiński kalendarz rok 2020 - Nowy chiński rok 2021

Chiński kalendarz rok 2020 - Nowy chiński rok 2021
Autor Julia Polańczyk
Julia Polańczyk05.01.2024 | 7 min.

2000 rok chiński przyniósł początek nowej ery w chińskim kalendarzu księżycowym. Co 12 lat następuje zmiana i rozpoczyna się kolejny cykl, w którym każdy rok jest oznaczony innym zwierzęciem. Rok 2020 to Rok Szczura, który rozpoczął się 25 stycznia 2020 i potrwa do 11 lutego 2021.

Kluczowe wnioski:
 • Chiński kalendarz księżycowy dzieli czas na 12-letnie cykle oznaczone nazwami zwierząt.
 • Rok 2020 to Rok Szczura, który przynosi rozwój gospodarczy i finansowy.
 • Każde zwierzę w chińskim zodiaku ma przypisaną charakterystykę osobowości.
 • Według chińskiej astrologii Rok Szczura sprzyja zawieraniu nowych znajomości.
 • Następny Nowy Rok chiński przypada na 1 lutego 2022 i będzie Rokiem Tygrysa.

Rok Szczura 2020 w chińskim kalendarzu

Rok 2020 to w chińskim kalendarzu księżycowym Rok Szczura. Rozpoczął się 25 stycznia 2020 roku i potrwa do 11 lutego 2021 roku. Jest to pierwszy rok w aktualnym 12-letnim cyklu zwierzęcym.

Cykl 12-letni w chińskim kalendarzu opiera się na kombinacji 10 niebiańskich pni (5 elementów w 2 odmianach - yin i yang) oraz 12 ziemskich gałęzi, którymi są zwierzęta. Każdemu rokowi patronuje inne zwierzę, tworząc tym samym powtarzający się co 12 lat cykl. Po Roku Szczura następują kolejno: Rok Byka, Tygrysa, Królika, Smoka, Węża, Konia, Kozy, Małpy, Koguta, Psa i Świni. Po 12 latach cykl się powtarza.

Znaczenie Roku Szczura

Szczur to pierwsze zwierzę w chińskim zodiaku. Symbolizuje zwinność, płodność, bogactwo i dostatnie życie. Rok Szczura przynosi pomyślność w interesach, rozwój gospodarczy i dobrobyt materialny. Sprzyja też zawieraniu nowych znajomości i kontaktów.

Ludzie urodzeni w Roku Szczura są pracowici, oszczędni, praktyczni i pomysłowi. Potrafią adaptować się do zmiennych warunków. Cechuje ich ciekawość świata i umiłowanie podróży. Są też tolerancyjni wobec innych.

Początek Nowego Roku Księżycowego wypada 21 stycznia 2020

Nowy Rok według chińskiego kalendarza księżycowo-słonecznego rozpoczyna się w pierwszym nowiu po zimowym przesileniu. Oznacza to, że jego data przypada pomiędzy 21 stycznia a 20 lutego. W 2020 roku pierwszy dzień Nowego Roku chińskiego wypadał 21 stycznia.

Rozpoczęcie Nowego Roku jest w Chinach okazją do hucznych obchodów, podczas których składa się sobie życzenia szczęścia i dostatku. Ulice miast zdobią lampiony i ozdoby z czerwonego papieru - koloru symbolizującego radość i powodzenie. Ludzie spieszą do rodziny i znajomych, aby złożyć sobie noworoczne życzenia.

15 dnia miesiąca rozpoczynającego Nowy Rok obchodzone jest Święto Lampionów. Tego dnia pali się lampiony, aby odpędzić złe duchy i zapewnić sobie szczęście na cały rok.

Co symbolizuje Rok Szczura w chińskim zodiaku?

Szczur w chińskiej astrologii jest symbolem pracowitości, oszczędności i zaradności. Uosabia też chytrość i elastyczne przystosowanie się do warunków. Rok Szczura zapowiada rozwój handlu, dobrą koniunkturę gospodarczą i wzrost zamożności.

Szczur radzi sobie w trudnych sytuacjach i potrafi wyjść cało z opresji. Dlatego Rok Szczura sprzyja podejmowaniu ryzykownych przedsięwzięć i interesów. Jest to dobry czas na rozpoczynanie nowych projektów zawodowych i osobistych.

Rok Szczura sprzyja też nawiązywaniu wartościowych znajomości i kontaktów biznesowych. To dobry moment na networkowanie i poszerzanie kręgu swoich wpływów.

Cechy charakterystyczne Szczura

Szczur jest pierwszym zwierzęciem chińskiego zodiaku. Według chińskiej astrologii ludzie urodzeni w Roku Szczura cechują się:

 • Pracowitością i rzutkością w działaniu
 • Oszczędnością i umiejętnością gromadzenia dóbr
 • Pomysłowością i zaradnością
 • Elastycznością w dostosowywaniu się do sytuacji

Osoby spod znaku Szczura są towarzyskie i lubią nawiązywać nowe znajomości. Chętnie poznają nowych ludzi i podróżują. Interesują się otaczającym je światem.

Znaczenie i cechy charakteru osób urodzonych w Roku Szczura

Chiński kalendarz rok 2020 - Nowy chiński rok 2021

Według chińskiego horoskopu cechy osobowości człowieka zależą od zwierzęcia, które patronowało rokowi jego urodzenia. Każde zwierzę ma przypisany zestaw cech, talentów i preferencji.

Ludzie urodzeni w Roku Szczura są pracowici, zaradni i oszczędni. Dobrze radzą sobie w życiu dzięki swojej pomysłowości i umiejętności dostosowywania się do okoliczności. Łatwo nawiązują kontakty i lubią poznawać nowych ludzi. Mają szerokie zainteresowania.

Szczury są odważne w podejmowaniu ryzyka i lubią wyzwania. Chętnie podróżują i poznają nowe miejsca. Interesują się nowinkami technicznymi. W pracy są sumienne i lubią brać na siebie dodatkowe obowiązki.

W związkach osoby urodzone w Roku Szczura są wiernym i oddanym partnerem. Choć lubią niezależność, to jednak pragną stabilizacji w życiu osobistym. Dobrze czują się w związkach opartych na zaufaniu i wzajemnym szacunku.

Jakie są przepowiednie dla Roku Szczura 2020?

Według chińskiej astrologii Rok Szczura 2020 przyniesie rozwój ekonomiczny i wzrost zamożności. Będzie sprzyjał robieniu interesów i pomnażaniu majątku. Pozwoli na realizację odważnych planów i ryzykownych przedsięwzięć.

Rok 2020 będzie obfitował w nowe kontakty i znajomości. To dobry czas na networkowanie i nawiązywanie korzystnych relacji zawodowych. W miłości może przynieść nowe, obiecujące związki.

Jednak według chińskich prognostów Rok Szczura może też przynieść niespodziewane wydarzenia i nagłe zmiany losu. Konieczne będzie elastyczne dostosowywanie się do zmiennych okoliczności i umiejętne lawirowanie między przeszkodami.

Rok 2020 z całą pewnością nie będzie nudny i przyniesie wiele zaskakujących zwrotów akcji. Niezbędna okaże się zaradność i umiejętność adaptacji do nowych warunków.

Kiedy wypada kolejny Nowy Rok w chińskim kalendarzu po 2020 roku?

Nowy Rok w chińskim kalendarzu księżycowo-słonecznym obchodzony jest pomiędzy 21 stycznia a 20 lutego. Po Roku Szczura 2020 kolejne lata przyniosą następujące zwierzęta:

2021 Rok Byka
2022 Rok Tygrysa
2023 Rok Królika
2024 Rok Smoka

Następny Rok Szczura przypadnie dopiero w 2032 roku, kiedy cykl 12-letni się powtórzy. Do tego czasu czekają nas jeszcze Rok Węża, Konia, Kozy, Małpy, Koguta, Psa i Świni.

Podsumowanie

Rok 2020 to w chińskim kalendarzu księżycowym rok symbolizowany przez Szczura. Jest to pierwszy rok w 12-letnim cyklu, w którym kolejne lata oznaczone są nazwami zwierząt. Rok Szczura rozpoczął się 25 stycznia 2020 i potrwa do 11 lutego 2021. Jest uważany za pomyślny czas dla interesów, rozwoju zawodowego i osobistego.

Nowy Rok według chińskiego kalendarza przypada między 21 stycznia a 20 lutego, czyli w nowiu po przesileniu zimowym. Jego nadejście witane jest hucznymi obchodami, podczas których składa się sobie życzenia pomyślności. Czerwone lampiony i ozdoby symbolizują radość i powodzenie.

Szczur jako pierwsze zwierzę chińskiego zodiaku uosabia pracowitość, pomysłowość i umiejętność dostosowania się do okoliczności. Rok Szczura sprzyja zawieraniu intratnych interesów, rozwijaniu kariery zawodowej i realizacji śmiałych planów. Jest dobrym czasem na rozpoczynanie nowych projektów.

Według prognoz Rok Szczura 2020 przyniesie rozwój gospodarczy i wzrost dobrobytu. Będzie obfitował w nawiązywanie wartościowych kontaktów i znajomości. Jednak może też przynieść nieoczekiwane zwroty losu, do których trzeba będzie się elastycznie dostosować.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Ciekawostki Azji: Malezja, zwierzęta, historia
 2. Chiński horoskop 2021: królik, bawół, smok - CTR
 3. Birma szczepienia obowiązkowe - Informacje i kalendarz vacinacji
 4. Gdzie lecieć w lutym - najcieplejsze miejsca na urlop
 5. Dron Tajlandia - najlepsze miejsca do latania dronem
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Julia Polańczyk
Julia Polańczyk

Nazywam się Julia i prowadzę bloga łączącego moje dwie pasje - podróże i fotografię. Dzielę się nie tylko autorskimi zdjęciami z różnych zakątków świata, ale również praktycznymi poradami dla podróżników-fotografów. Opowiadam o przygodach z moich wypraw, pokazując, że każda wycieczka może być inspirującą przygodą.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły