• Post author:
  • Reading time:4 min(s) read

Fort Augustus znajduje się na południowo-zachodnim krańcu Loch Ness. Wioska ta jest uwielbiana przez turystów ze względu na spokojną atmosferę i otaczającą ją przyrodę. Oczywiście największą atrakcją turystyczną Fort Augustus jest najlepszy widok na jezioro Loch Ness!

Fort Augustus: Centrum Kanału Kaledońskiego

Kanał Kaledoński w miejscowości Fort Augustus jest ogromną częścią atrakcji turystycznych. Kanał, mierzący imponującą długość – 60 km, przyciąga tłumy ciekawych turystów podczas jego otwarcia. 

W Fort Augustus znajduje się Centrum Dziedzictwa Kanału Kaledońskiego, a w nim informacje, które szczegółowo opisuje historię kanału. Oprócz tego warto wymienić sklep znajdujący się w jego wnętrzu, który oferuje pamiątki oraz lokalne towary, oraz kawiarnię serwującą szkockie produkty.

The Bothy – restauracja i pub

The Bothy to miejscowy pub, w którym możesz napić się lokalnego piwa oraz zjeść ciepły posiłek. 

W środku zdecydowanie zabrakło klimatu, który panuje w angielskich i irlandzkich pubach (sprawdź film na końcu wpisu). 

War Memorial Hall

Budynek z końca XIX wieku wraz z pomnikiem ku pamięci poległych w okresie II wojny światowej. 

Fort Augustus War Memorial

Opactwo Fort Augustus 

Budynek dawnego opactwa jest malowniczo usytuowany tuż nad brzegiem jeziora. Sama architektura obiektu wprawia w zachwyt. Wnętrze odzwierciedla typowy styl klasztorny, a od wewnętrznej części budynku znajduję się dziedziniec 

Opactwo Fort Augustus, to poprawnie Opactwo Św. Benedykta, w Fort Augustus, które od końca XIX wieku było klasztorem benedyktyńskim. W latach 90-tych mieściła się tu szkoła dla chłopców.  

Po zamknięciu szkoły zorganizowano tu największą prywatną wystawę dziedzictwa kulturowego w Szkocji, która miała przynosić zyski potrzebne do utrzymania się mnichom. 

Obecnie budynek dawnego opactwa został przekształcony w luksusowe apartamenty wakacyjne o nazwie The Highland Club, gdzie za nocleg w dwuosobowym apartamencie zapłacimy od £180. Renowacja dawnego opactwa zachowała wiele ze swoich pierwotnych elementów, odkąd czasu kiedy zamieszkiwali je mnisi, nadając niesamowitego klimatu obecnemu kompleksowi.

  • Po wielu latach od zamknięcia szkoły (2012) wypłynęły niechlubne informacje na temat tego co działo się za murami klasztornymi. Osoby, które są zainteresowane mogą poznać szczegóły w reportażu BBC pod tytułem Sins of Our Fathers (Grzechy Naszych Ojców)

Jezioro Loch Ness

Loch Ness, Nessie – nie zawiedziesz się naturalnym pięknem tego słynnego szkockiego miejsca turystycznego. Jeśli odwiedzasz Fort Augustus, rozpieszczają Cię zapierające dech w piersiach widoki na Loch Ness.

Obszary wokół jeziora są popularne wśród spacerowiczów i rowerzystów, ponieważ rozsianych jest tu kilka malowniczych tras. Mieszkańcy Fortu Augustus z dużym prawdopodobieństwem polecą najpopularniejszą trasę, Great Glen Way.

Rejs po Jeziorze Loch Ness

Rejs to, doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i poznanie jeziora Loch Ness w całej jego okazałości.

Co zobaczysz?

  • Jezioro Loch Ness 
  • Przepłyniesz obok Cherry Island (jest jedyna wyspa na jeziorze Loch Ness, która miała początkowo 49 m na 51 m średnicy),
  • Dzięki sonarowi poznasz największe głębiny Loch Ness 

Jak długo trwa rejs po jeziorze Loch Ness?

Rejs dzienny trwa około 50 minut, a wieczorny około 1 godzinę. 

Ile kosztuje rejs po jeziorze Loch Ness?

Cena biletu:

Osoba dorosła –  £18.00

Dziecko – £11

Spacer po mieście

Miasteczko jest rajem dla osób, które lubią spacery w otoczeniu natury.

Wiele ścieżek turystycznych doprowadzi Cię w przepiękne miejsca, z których najatrakcyjniejszym jest jezioro Loch Ness. 

Video relacja

Maggie

Pasjonatka podróży, która z mottem "żyj życiem" przemierza przez świat. Niepoprawna marzycielka, która nie boi się sięgać po swoje marzenia, a jej lekarstwem na nudę codziennego życia jest planowanie kolejnych wojaży, tych bliskich, jak i tych dalekich. Nigdy nie ogląda się za siebie, tylko przed siebie. Podróżnicza Obsesja to miejsce, w którym dzielę się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z wypraw po krajach świata i Europy!

Dodaj komentarz