• Post author:
  • Reading time:4 min(s) read

Zdecydowanie najbarwniejsze restauracje na Ukrainie znajdują się we Lwowie, ale i w Kijowie jest kilka perełek kulinarnych.

Zapraszam do przeglądu restauracji, pubów i barów w Kijowie, będą to lokale na każdą miarę portfela!

Restauracja wietnamska: Nam Modern Vietnamese Cuisine 

Jeśli stać Cię na odrobinę luksusu to zdecydowanie powinieneś zajrzeć do restauracji Nām! 

Restauracja ta, jak sama nazwa wskazuję, specjalizuje się w kuchni wietnamskiej, lecz w nieco wyrafinowanej odsłonie. 

Wystrój wnętrza tworzy klimat z Wietnamu, połączony ze stylem modernistycznym. Chociaż to drugie jest bardziej odczuwalne. Atmosfera sprawia, że miło spędza się tu czas. Zwłaszcza jeśli zajmiemy miejsce przy oknie. 

Potrawy podane w finezyjny sposób nie tylko ładnie wyglądają na talerzu, ale do tego jeszcze świetnie smakują!

Za wietnamski zestaw (ofertowy) składający się z trzech dań: sałatka/zupa, danie główne, makaron/ryż lub warzywa z Woka zapłacimy ok. 399 UAH (52 zł). Co w porównaniu z cenami w karcie, gdzie średnio potrawa tyle kosztuję wydaje się “dobrym dealem”.  Jeśli chodzi o ceny, to uważam, że są niskie jak dla restauracji tej rangi.

Adres: 48 Velyka Vasylkivska 

Restauracja: Ostatnia Barykada Kijów (Ostannya Barykada) 

Ukryta restauracja znajdująca się w podziemiach miasta. Ostatnia Barykada jest popularnym lokalem, lecz to wcale nie oznacza, że łatwo do niej trafić! Z racji ogromnego zainteresowania restauracji, sugeruje się wcześniejszą rezerwację stolika. 

Ostatnia Barykada to zdecydowanie najciekawsza restauracja na mapie Kijowa, która dostarcza ogromnej zabawy.

https://borysov.com.ua/en/ostannya-barykada

Mam nadzieję, że odnajdziecie do niej wejście bez większych przeszkód.

Puby w Kijowie

W stolicy nie brakuje pubów i restauracji. Mój kompan podróży jest miłośnikiem piwa, więc większość czasu spędzaliśmy na eksploracji tutejszych pubów i w zasadzie tam też jadaliśmy. Kilka pub’owych pozycji to: Prost!, Cheers, O’Brien, Golden Gate Pub, Docker’s ABC

Ukraińskie Nalewki

Jeśli chcesz posmakować ukraińskich nalewek to tylko w lokalu o nazwie Pyana Vishnya.

Kijowska Pijana Wiśnia ma naprawdę fajny wystrój, który tworzy swoisty klimat. Miło spędza się tu czas, zwłaszcza kiedy na zewnątrz panuje minusowa temperatura.

Bary w Kijowie

Dobrego drinka napijesz się w hotelowym barze Premier Hotel Lybid. To fajne miejsce, które ku mojemu zaskoczeniu przyciąga wiele osób z zewnątrz. 

Jeśli brakuje Ci ukrytych knajp jak te we Lwowie? To w Kijowie znajdziesz sekretny bar o nazwie Loggerhead, lecz to już zabawa na większą kieszeń. Dużo większą, bo ceny nie są takie małe.

Tanie jedzenie w Kijowie

Jeśli szukasz miejsca w Kijowie, w którym można tanio zjeść to Puzata Chata będzie doskonałym wyborem. Jest to bar samoobsługowy, serwuje typowe dania obiadowe. Restauracja cieszy się dużą popularnością, dlatego zazwyczaj jest w niej tłoczno.

Lokal serwujący hamburgery i pizzę

Kolejną pozycją wartą uwagi jest lokal Black Piglet jak sama nazwa wskazuje, lokal serwuje potrawy z wieprzowiną w roli głównej. Jedną z pozycji są hamburgery w cenie 200-216 UAH. 

Pizza na obiad? Nic trudnego! Dobrą pizzę zjesz w restauracji Pizza Veterano.

W obu miejscach panuje oryginalny wystrój wnętrza, który sprawia, że miło spędzisz tu swój czas.

Śniadanie w Kijowie

Śniadania w tureckiej odsłonie zagwarantuje znajdujący się obok hotelu Premier Lybid, Istanbul Cafe & Restaurant

Kolejnym ciekawym lokalem z ofertą śniadaniową jest Jeltok (Żełtok), czyli Żółtko. Oryginalne miejsce, które swoim wnętrzem przypomina przydrożną amerykańską knajpę. Wystrój wnętrza jest na tyle ciekawy, że warto tu zajrzeć, chociażby na kawę. 

Maggie

Pasjonatka podróży, która z mottem "żyj życiem" przemierza przez świat. Niepoprawna marzycielka, która nie boi się sięgać po swoje marzenia, a jej lekarstwem na nudę codziennego życia jest planowanie kolejnych wojaży, tych bliskich, jak i tych dalekich. Nigdy nie ogląda się za siebie, tylko przed siebie. Podróżnicza Obsesja to miejsce, w którym dzielę się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z wypraw po krajach świata i Europy!

Dodaj komentarz