• Post author:
  • Reading time:3 min(s) read

Loch Lomond to nazwa szkockiego jeziora, które jest częścią Parku Narodowego Loch Lomond and The Trossachs.

Jezioro Loch Lomond zdumiewa swoim rozmiarem. Długie na 36,4 km tworzy wspaniałą trasę samochodową, łącząc ze sobą wiele pięknych miejscowości. Powierzchnia jeziora wynosi 71 km2, a szerokość 1-8 km pozwala zobaczyć, co znajduje się po jego drugiej stronie brzegu.

Luss

Luss to mała miejscowość, która już od pierwszej chwili wywarła na mnie ogromne wrażenie.  Znajdziesz tu chyba wszystkie możliwe atrakcje, o jakich można tylko pomarzyć podczas wypadu nad jezioro. 

Sklep z pamiątkami w Luss, Szkocja

Plaża i Molo w Luss

Spacerując w stronę jeziora, mijamy niezwykłą architekturę domków, niektóre są jakby nie z tej epoki. Miejsce swoim klimatem przypomina mi nadmorskie miejscowości znajdujące się w Polsce z turystami w skarpetkach i klapkach włącznie, bo i takich można było tu spotkać ;-). 

Rozbijając się nad jeziorem, można zaobserwować, dzieciaki, które przyjechały tutaj w ramach koloni.  Nie bezpowodu, gdyż  miejsce to jest idealne, by uprawiać tu wszelkiego rodzaju sporty wodne takie jak kajaki czy stand-up paddle (pływanie na desce z wiosłem). 

Molo, to idealne miejsce, z którego widać doskonale jezioro Loch Lomond. Na jego początku możemy posmakować lokalnych lodów, a idąc dalej, docieramy do samego jego końca, gdzie można usiąść i podziwiać otaczające nas piękno natury w całej swej okazałości Odważni mogą również skoczyć z mola prosto do jeziora, gdzie na pewno schłodzą się w upalny dzień. 

Jezioro Loch Lomond w Luss

To bajeczne miejsce i to dosłownie! Wszystko za sprawą Szlaku Wróżek, który przebiega przez część Luss.

Loch Lomond Fearie Trail

Szlak spacerowy nie tylko dla dzieci! Spacer przez leśną ścieżkę wróżek przenosi nas w krainę z dziecięcych marzeń, przez co dostarcza wiele radości. Śladami wróżkowego pyłu można natrafić na baśniowe domy wróżek, które zamieszkują to miejsce. Ale uwagą na ogry! One również zamieszkują ten teren ;-).

Luss – Cafe Bistro

Cafe-Bistro w Luss to miejsce, w którym można dobrze zjeść. To restauracja, w której serwują jedne z lepszych Fish and Chips, jakie udało mi się zjeść w całej Anglii. Codziennie podawane są też zupy dnia, które smakują jak domowe. Nie brakuje też potraw wegetariańskich. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety nie napijemy się tutaj piwa, więc piwosze będą musieli się obejść ze smakiem… 

Restauracja i bistro

Jeśli szukasz miejsca na spokojny wyjazd rodzinny z nadmorskimi atrakcjami w tle, to Luss jest doskonałym punktem na szkockiej mapie! 

Sprawdź również mój wpis: Ciekawostki o Szkocji

Maggie

Pasjonatka podróży, która z mottem "żyj życiem" przemierza przez świat. Niepoprawna marzycielka, która nie boi się sięgać po swoje marzenia, a jej lekarstwem na nudę codziennego życia jest planowanie kolejnych wojaży, tych bliskich, jak i tych dalekich. Nigdy nie ogląda się za siebie, tylko przed siebie. Podróżnicza Obsesja to miejsce, w którym dzielę się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z wypraw po krajach świata i Europy!

Dodaj komentarz