• Post author:
  • Reading time:4 min(s) read

Ryga oprócz typowych atrakcji turystycznych znajdziesz tu także wyśmienite knajpy, bary i kawiarnie. Sprawdź interesujące restauracje, jakie można spotkać w stolicy Łotwy!

Kuchnia łotweska – jakie potrawy spróbować?

Każda podróż w nowe miejsce to również odkrywanie regionalnych potraw i napojów.

Potrawy, które watro spróbować będąc na Łotwie: cepeliny, kibiny, łotewska zupa chlebowa, chleb żytni, soljanka, chłodnik z buraków. To tylko kilka pozycji z karty dań. Wybierz tę potrawę, której nigdy nie miałeś okazji spróbować i odkryj smaki Łotwy. Jak możecie zauważyć, niektóre z dań występują również na Litwie czy Ukrainie.

Najbardziej tradycyjne łotewskie przysmaki znajdziesz w Markecie Centralnym, będącym największym targiem w Europie. Oprócz tego we wnętrzu hali targowej mieszczą się liczne restauracje serwujące dania i napoje alkoholowe.

Restauracja Rozengrals

Restauracja Rozengrāls, przeniesie każdego, kto przekroczy jej progi do średniowiecznej oberży. Na samym wejściu usłyszymy średniowieczną muzykę, przygrywaną przez mężczyznę odzianego w strój  z tamtego okresu. 

Tu poczujesz się jak człek żyjący w czasach średniowiecza! Możesz liczyć na jedyną w swoim rodzaju atmosferę, która wypełnia to wnętrze, a to wszystko przy wspaniale podanych potrawach i kuflu chmielowego trunku!

Queens Pub w Rydze

Queens Pub to miejsce, w którym spędzaliśmy najwięcej czasu. I chociaż nie jest to typowo łotewski lokal, to jakoś tak zawsze wychodziło, że do tego miejsca trafialiśmy ponownie.

Queens Pub przypomina typowy angielski pub, jaki możecie spotkać na każdym rogu ulicy w Anglii. Wnętrze i klimat zostały znakomicie odzwierciedlone. Miłośnicy takich lokali z całą pewnością spędzą tu miło czas.

Moim ulubionym napojem, który był serwowany w pubie Queen, było piwo miodowe, pamiętające doskonale czasy Wikingów. 

Kawiarnia Black Magic

Miejsce niezwykłe, w którym naprawdę dzieje się magia, ale tylko w podziemnej części lokalu! Przekonaj się sam.

Mijając lokal wąskimi uliczkami starego miasta, już sama witryna Black Magic przyciąga uwagę i zachęca do wejścia oraz odkrycia uroku tego miejsca. Drzwi wejściowe zaprowadzą Cię wprost do kawiarni z najrozmaitszymi przysmakami oraz dobrą kawą.

Za dnia niepozorna kawiarnia kryje pewne niezwykłe miejsce, do którego prowadzą tajemne schody. To podziemne pomieszczenie, ma niezwykle magiczny klimat. A czy jest magia tego miejsca jest tak ciemna jak mówi jej nazwa? O tym musisz przekonać się sam. Jedno jest pewne, a mianowicie to, że w podziemnym barze napijesz się piwa ;-).

Restauracja 1221 

Najbardziej charakterystyczny budynek Rygi. Długie kolejki odwiodły mnie od wejścia do środka. Zwłaszcza zimą, gdzie panują niskie temperatury. Może Tobie się uda 😉

Mnie w zupełności wystarczyło nacieszyć wzrok tą cukierkowo błękitną chatką.

Lokal Garaż

Klimatyczny bar o niespotykanym wnętrzu. Zasiądź przed barem w motocyklowym siedzisku, popijając ulubione piwo.

Easy Wine

Genialny lokal, zwłaszcza dla degustatorów wina jak i początkujących winiarzy ;-). Jeśli do tej pory nie potrafileś/aś poznać, jaki jest Twój ulubiony gatunek wina, to w Easy Wine Ryga będziesz mieć ku temu niejedną okazję.

Jak działa automat z winem?

Wchodząc do lokalu, decydujemy jaką ilością kredytu ładujemy kartę. Karta będzie nam potrzebna, do obsługi automatu z winami. Niech Cię nie zniechęci sposób działania maszyny. Jej obsługa wcale nie jest skomplikowana. Poza tym obsługa Easy Wine doskonale wyjaśnia zasady działania, a jeśli trzeba, doradzi i chętnie pomoże. Maszyna działa na zasadzie typowej vending machine, z tym że tutaj zamiast pieniądza wkładamy wcześniej nabytą kartę. Do dyspozycji mamy kilka pojemności kieliszka do wina. I tutaj właśnie jest doskonała okazja do poznania swojego ulubionego gatunku wina poprzez wybranie małej ilości wina. Jeśli wiesz, że lubisz Cabernet Sauvignon, „lej do pełna” i degustuj się jego smakiem! 😉

House 12

House 12 to restauracja wzorowana na typową amerykańską knajpę. Jak to na amerykańskie miejsca przystało, zjesz tu głównie hamburgery, frytki. Lokal jest ogromny, a jego wystrój robi wrażenie.

Jeśli masz dosyć lokalnego jedzenia i szukasz czegoś prostego, to House 12 z pewnością sprosta twym wymaganiom.

Zapraszam do obejrzenia filmu z wyprawy do Rygi, w którym również zobaczyć można wyżej opisane restauracje.

Maggie

Pasjonatka podróży, która z mottem "żyj życiem" przemierza przez świat. Niepoprawna marzycielka, która nie boi się sięgać po swoje marzenia, a jej lekarstwem na nudę codziennego życia jest planowanie kolejnych wojaży, tych bliskich, jak i tych dalekich. Nigdy nie ogląda się za siebie, tylko przed siebie. Podróżnicza Obsesja to miejsce, w którym dzielę się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z wypraw po krajach świata i Europy!

Dodaj komentarz