Wiza do Borneo - Wycieczka po Borneo

Wiza do Borneo - Wycieczka po Borneo
Autor Piotr Sokół
Piotr Sokół05.01.2024 | 5 min.

Borneo wiza jest niezbędna dla wszystkich turystów pragnących zwiedzić to fascynujące miejsce. Wyspa Borneo to raj dla podróżników - znajdziemy tu dziką przyrodę, egzotyczne zwierzęta i fascynującą kulturę. Niestety aby dostać się na Borneo, konieczne jest ubieganie się o specjalną wizę.

Kluczowe wnioski:
 • Wiza turystyczna na Borneo jest niezbędna dla obywateli Polski.
 • Proces jej uzyskania może zająć kilka tygodni i wymaga spełnienia pewnych warunków.
 • Warto zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem, aby zdążyć otrzymać wizę na czas.
 • Koszt wizy turystycznej to około 100-200 USD w zależności od długości pobytu.
 • Wiza ważna jest zazwyczaj przez 30-90 dni od momentu wjazdu na Borneo.

Jak otrzymać wizę do Borneo

Aby uzyskać wizę turystyczną na Borneo, należy złożyć odpowiedni wniosek wizowy w ambasadzie lub konsulacie Borneo w kraju zamieszkania. Dla obywateli Polski jest to ambasada w Warszawie. Wniosek można złożyć osobiście lub wysłać pocztą.

We wniosku należy podać m.in. dane personalne, cel podróży, planowany okres pobytu oraz dane dotyczące zakwaterowania i wyżywienia na Borneo. Do wniosku trzeba dołączyć zdjęcie, kopię paszportu, bilet lotniczy w obie strony oraz potwierdzenie rezerwacji hotelu.

Po złożeniu kompletnego wniosku, decyzja w sprawie wizy zapada zazwyczaj w ciągu 2-3 tygodni. Odbiór wizy odbywa się osobiście lub pocztą.

Warto pamiętać, że wniosek należy złożyć z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem przed planowaną datą wylotu. Pozwoli to uniknąć nieprzewidzianych opóźnień.

Gdzie złożyć wniosek wizowy do Borneo?

Polscy obywatele mogą złożyć wniosek wizowy do Borneo w Ambasadzie Republiki Borneo w Warszawie. Adres placówki to:

ul. Emilii Plater 25, 00-688 Warszawa.

Wniosek można złożyć osobiście w godzinach pracy ambasady lub wysłać pocztą. Formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej ambasady.

Alternatywnie wniosek można złożyć w jednym z konsulatów Borneo w Europie, np. w Berlinie, Wiedniu lub Paryżu. Lista placówek znajduje się na stronie MSZ Borneo.

Jakie wymagania wizowe obowiązują w Borneo

Obywatele Polski mogą wjechać na Borneo w celach turystycznych na podstawie wizy turystycznej. Jest ona wymagana przy wjeździe i ważna maksymalnie przez 30 dni od daty wjazdu.

Aby otrzymać wizę turystyczną Borneo, należy spełnić następujące warunki:

 • Mieć ważny paszport (minimum 6 miesięcy od daty powrotu z Borneo)
 • Wypełnić wniosek wizowy z wymaganymi dokumentami
 • Uiścić opłatę wizową w wysokości ok. 100 USD
 • Posiadać bilet lotniczy w obie strony
 • Mieć potwierdzoną rezerwację hotelu na Borneo

Dodatkowo osoby podróżujące w interesach muszą przedstawić zaproszenie od firmy z Borneo. Wiza biznesowa jest ważna do 60 dni.

Czytaj więcej: Bali temperatura lipiec - Aktualna pogoda i klimat

Ile kosztuje wiza turystyczna do Borneo?

Opłata za standardową 30-dniową wizę turystyczną do Borneo dla obywateli Polski wynosi około 100 USD. Jest to opłata za rozpatrzenie wniosku, niezależnie od tego, czy wiza zostanie przyznana, czy odrzucona.

Istnieje możliwość wyrobienia wizy na dłuższy okres:

60-dniowa wiza turystyczna około 150 USD
90-dniowa wiza turystyczna około 200 USD

Dokładne stawki opłat wizowych są podane na stronie ambasady Borneo w Polsce. Akceptowane są płatności gotówką lub kartą w ambasadzie lub przelew bankowy.

Co zrobić, jeśli odmówią wydania wizy do Borneo?

Wiza do Borneo - Wycieczka po Borneo

Odmowa wydania wizy do Borneo zdarza się, choć stosunkowo rzadko w przypadku turystów. Jeśli tak się jednak stanie, można podjąć następujące kroki:

 1. Sprawdzić powody odrzucenia wniosku. Często wynikają z braków formalnych.
 2. Jeśli odmowa była nieuzasadniona, można odwołać się pisemnie do ambasady.
 3. Złożyć nowy wniosek z poprawionymi dokumentami lub uzupełnionymi informacjami.
 4. Rozważyć złożenie wniosku w innym kraju, np. u sąsiadów Borneo.
 5. W ostateczności zmienić plan podróży i wybrać inny kierunek wycieczki.

Kluczowe jest zrozumienie przyczyny odrzucenia i odpowiednie poprawienie wniosku przy ponownym staraniu się o wizę.

Jak przedłużyć wizę w Borneo bez wyjazdu z kraju?

Osoby, które chcą przedłużyć swój pobyt w Borneo na podstawie wizy turystycznej, mogą złożyć wniosek o jej przedłużenie bezpośrednio na miejscu.

Procedura wygląda następująco:

 1. Należy złożyć wniosek o przedłużenie wizy w lokalnym urzędzie imigracyjnym na co najmniej 7 dni przed upływem terminu ważności aktualnej wizy.
 2. Do wniosku trzeba dołączyć paszport, dotychczasową wizę oraz bilet powrotny.
 3. Opłata za przedłużenie 30-dniowej wizy to zazwyczaj około 50 USD.
 4. Urząd wydaje nową naklejkę wizową w paszporcie ważną na wnioskowany okres.

Maksymalny łączny okres pobytu na podstawie wizy turystycznej (pierwotnej i przedłużonych) to 90 dni. W indywidualnych przypadkach możliwe jest uzyskanie zgody na dłuższy pobyt.

Podsumowanie

Wiza turystyczna jest niezbędna, aby zwiedzić Borneo. Jej wyrobienie zajmuje trochę czasu i pieniędzy, ale pozwala na niezapomnianą borneo wycieczkę. Warto więc zaplanować ją z wyprzedzeniem.

Aby otrzymać borneo wizę, trzeba złożyć wniosek z odpowiednimi dokumentami i uiścić opłatę wizową. Cały proces zajmuje około 2-3 tygodni. Należy go rozpocząć przynajmniej miesiąc przed planowaną podróżą.

Na Borneo można pojechać na 30, 60 lub 90 dni. Im dłuższy pobyt, tym wyższa opłata wizowa. Przeciętnie za 30-dniową wizę turystyczną trzeba zapłacić około 100 dolarów.

Jeśli odmówią wydania wizy, należy sprawdzić przyczynę odrzucenia i poprawić wniosek. Na miejscu można także przedłużyć wizę bez wyjeżdżania z Borneo. To dobra opcja, gdy zachwyci nas egzotyczna przyroda i kultura wyspy.

Najczęstsze pytania

Standardowo proces rozpatrywania wniosku wizowego do Borneo trwa od 2 do 3 tygodni. Należy więc złożyć dokumenty w ambasadzie około miesiąc przed planowanym wylotem, aby otrzymać wizę na czas.

Podstawowe dokumenty to: wniosek wizowy, paszport ważny minimum 6 miesięcy, zdjęcie, bilet lotniczy w obie strony, potwierdzenie hotelu, a w razie podróży służbowej - zaproszenie od firmy z Borneo.

Opłata wizowa za 30-dniową wizę turystyczną do Borneo wynosi około 100 dolarów. Można też wyrobić 60 lub 90-dniową wizę - koszt to odpowiednio 150 i 200 dolarów.

Polacy mogą starać się o wizę osobiście w Ambasadzie Borneo w Warszawie lub wysłać wniosek pocztą. Możliwe jest też złożenie go w wybranych konsulatach Borneo w Europie.

Tak, przedłużenie wizy jest możliwe. Należy złożyć wniosek w lokalnym urzędzie imigracyjnym przed upływem jej ważności. Opłata to ok. 50 USD za 30 dni.

5 Podobnych Artykułów

 1. Apteczka do Azji - kompletna apteczka na wyjazd do Azji
 2. Zamość atrakcje: top 5 zabytków, których nie możesz pominąć
 3. Atrakcje dla nastolatków: 9 miejsc na Śląsku i Dolnym Śląsku
 4. Świnoujście: 7 morskich przygód, o których pewnie nie słyszałeś
 5. Chiński horoskop 2021: królik, bawół, smok - CTR
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Piotr Sokół
Piotr Sokół

Jestem Piotr, grafik i obróbca zdjęć. Na blogu dzielę się sposobami kreatywnej edycji fotografii za pomocą Photoshopa i innych programów graficznych. Omawiam przydatne triki i techniki, dzięki którym z poprawionego cyfrowo zdjęcia można stworzyć małe dzieło sztuki. Uważam, że grafika komputerowa pozwala na nowo interpretować rzeczywistość utrwaloną na fotografii.


 
Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły