• Post author:
  • Reading time:4 min(s) read

Pomysł na założenie bloga od dłuższego czasu nie dawał mi spokoju, jednak za każdym razem znajdowałam wymówki by odłożyć to “na potem”. W końcu przyszedł ten moment by mój plan wcielić w życie – już bez zbędnych wymówek zaczynamy!

A oto 6 powodów dla których zdecydowałam się na prowadzenie bloga. 

1. Życie to podróż 

Praktycznie całe moje życie to jedna wielka podróż z kilkoma przystankami, a wszystko zaczęło się w roku 2012, kiedy postanowiłam wyjechać do USA. Było to niesamowite doświadczenie, które otworzyło mnie na nowe możliwości i zmieniło na zawsze sposób postrzegania świata. Od tego momentu ciężko się zatrzymać. 

W Chicago mieszkałam 2 lata, po czym postanowiłam wrócić do Europy i rozpocząć studia na Uniwersytecie w Liverpoolu, UK. Studia, studia i po studiach. Co dalej? Zdecydowała się na powrót do Polski.

Po roku życia i pracy w Warszawie znowu marzę o wyjeździe z kraju. Niestety pandemia wstrzymuję moje plany, ale kto wie co przyniesie 2020 rok ;-).

2. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem

Bardzo często spotykam się z pytaniami od znajomych odnośnie odwiedzanych przeze mnie miejsc. Blog zdecydowanie ułatwiłby przekaz najważniejszych informacji i spostrzeżeń z podróży.

Planując wyjazd bardzo dużo czasu poświęcam na szukaniu informacji co warto w danym miejscu zobaczyć. W podróży, często odkrywam nowe miejsca, o których dotychczas nie znalazłam informacji a, które warto byłoby odwiedzić. To doświadczenie sprawiło, że zaczęłam poważniej zastanawiać się nad dzieleniem się moimi doświadczeniami z wyjazdów z innymi.

3. Pamiętnik z podróży

Blog jest sposobem  na udokumentowanie najlepszych momentów, które miały miejsce w życiu.

Wspomnieniami często wracam do miejsc, które odwiedziłam i ludzi, których poznałam. Blog to wiecznie żywa pamiątka z podróży do której mogę wracać w każdej chwili. 

4. Podróże kształcą

Podróżowanie to jedno, ale pisanie…. pisanie wpisów blogowych to już inna historia. Nigdy nie przepadałam za pisaniem wypracowań na lekcjach języka polskiego, jednak lubię wyzwania i chcę spróbować, a nóż coś z tego będzie ;). 

Drogi czytelniku musisz też wiedzieć że nie zawsze będę się trzymać sztywno ram interpunkcji, ortografii i stylistyki ale na pewno będzie oryginalnie i prawdziwie…

Blog to doskonała okazja, żeby zapoznać się z podstawami SEO, Front-End’u a nawet UX. 

Przez te wszystkie lata nauczyłam się, że w życiu trzeba mieć do siebie dystans, robić to co się lubi i podążać za marzeniami. 

Prowadzenie bloga jest zdecydowanie doskonałą okazją, by doskonalić swoje umiejętności i motywacją w rozwijaniu nowych.

5. Systematyczność w blogowaniu

Prowadzenie bloga wymaga systematyczności. Dlatego organizacja czasu pracy oraz motywacja do działania jest cechą niezbędną. Jest to też cecha nad którą chciałabym popracować.

6. Poznanie samego siebie

Blog z pewnością pozwala spojrzeć w przeszłość, dzięki czemu łatwiej jest nam wyciągnąć wnioski z dotychczasowych doświadczeń. Takie refleksje z perspektywy czasu mogą okazać się bardzo pouczające. Blog, traktuję więc jako lekcję, która pomoże mi lepiej poznać siebie i nie powielać tych samych błędów w przyszłości.

Mam nadzieję, że ten pierwszy wpis przybliży Ci moją osobę oraz pozwoli zrozumieć, dlaczego zdecydowałam się na pisanie bloga właśnie o tematyce podróżniczej. 

 Zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów. Tym razem związanych z podróżami ;-). 

Maggie

Pasjonatka podróży, która z mottem "żyj życiem" przemierza przez świat. Niepoprawna marzycielka, która nie boi się sięgać po swoje marzenia, a jej lekarstwem na nudę codziennego życia jest planowanie kolejnych wojaży, tych bliskich, jak i tych dalekich. Nigdy nie ogląda się za siebie, tylko przed siebie. Podróżnicza Obsesja to miejsce, w którym dzielę się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z wypraw po krajach świata i Europy!

Ten post ma 4 komentarzy

  1. Magdalena

    Super wpis, powodzenia w prowadzeniu bloga Maggie! 🙂

  2. Daria Idzi

    Powodzenia Magda! Będę na bieżąco śledzić 😍
    Do zobaczenia wkrótce ❤️

Dodaj komentarz