Wiza do Tajlandii - co warto wiedzieć przed przyjazdem

Wiza do Tajlandii - co warto wiedzieć przed przyjazdem
Autor Bartek Kacperski
Bartek Kacperski05.01.2024 | 6 min.

Czy do Tajlandii trzeba wizę - to jedno z kluczowych pytań przed planowanym wyjazdem. Wiza do Tajlandii może być wymagana w zależności od długości i celu pobytu. W artykule wyjaśniamy, kiedy jest konieczna, ile kosztuje, jak i gdzie się o nią ubiegać. Dzięki temu będziesz mógł sprawnie przygotować się do podróży.

Kluczowe wnioski:
 • Obywatele Polski mogą przebywać w Tajlandii do 30 dni bez wizy.
 • Wiza turystyczna na okres do 60 dni kosztuje około 1000 THB.
 • Można ubiegać się o nią online lub w ambasadzie Tajlandii.
 • Standardowo wiza jest ważna przez 3 miesiące od daty wystawienia.
 • Istnieje możliwość jednokrotnego przedłużenia wizy o 30 dni.

Czy do Tajlandii trzeba wizę

To jedno z kluczowych pytań, jakie zadaje sobie wielu turystów planujących wyjazd do Tajlandii. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od długości oraz celu pobytu w tym pięknym, egzotycznym kraju.

Obywatele Polski mogą przebywać w Tajlandii do 30 dni bez konieczności ubiegania się o wizę. Jest to tzw. wiza na granicy, którą otrzymujemy po przekroczeniu granicy lądowej, morskiej lub lotniczej Tajlandii. Dotyczy to zarówno podróży turystycznych, jak i biznesowych.

Jeśli jednak planujemy dłuższy pobyt w Tajlandii, przekraczający 30 dni, wówczas musimy ubiegać się o odpowiednią wizę jeszcze przed przylotem. Poniżej wyjaśniamy, jakie są zasady, koszty i procedury uzyskania wizy.

Rodzaje wiz do Tajlandii

Tajlandia oferuje różne kategorie wiz w zależności od celu i długości pobytu. Najpopularniejsze to:

 • Wiza turystyczna - ważna do 60 dni
 • Wiza na 90 dni
 • Wiza biznesowa
 • Wiza edukacyjna
 • Wiza małżeńska

W niniejszym artykule skupimy się przede wszystkim na zasadach ubiegania się o wizę turystyczną, ponieważ jest ona najczęściej wymagana przez podróżujących z Polski.

Ile kosztuje wiza turystyczna do Tajlandii?

Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu do Tajlandii ważnej do 60 dni wynosi około 1000 THB, czyli ok. 100 PLN (dokładna opłata uzależniona jest od kursu wymiany). Jest to opłata, którą wnosimy w momencie składania wniosku wizowego.

Warto pamiętać, że wiza turystyczna uprawnia tylko do wjazdu i pobytu w Tajlandii w celach turystycznych. Wiza nie pozwala na podjęcie pracy zarobkowej na terenie Tajlandii.

Dodatkowa opłata na lotnisku

Oprócz kosztu wizy, warto mieć na uwadze, że po przylocie do Tajlandii pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 2000 THB (około 200 PLN). Jest to tzw. opłata imigracyjna, wnoszona przez cudzoziemców przy wjeździe do Tajlandii drogą lotniczą.

Czytaj więcej: Kot chiński: rasy, opis, opinie

Gdzie i jak ubiegać się o wizę do Tajlandii?

Istnieją dwie podstawowe ścieżki ubiegania się o wizę turystyczną do Tajlandii przed przyjazdem:

 1. Wniosek online za pośrednictwem strony internetowej ambasady Tajlandii
 2. Osobiście w Ambasadzie Tajlandii w Warszawie

Wiza online

Coraz popularniejszą opcją jest ubieganie się o wizę turystyczną online, bezpośrednio na stronie internetowej ambasady Tajlandii. Jest to wygodna ścieżka, która pozwala uniknąć wizyty w ambasadzie.

Proces składania wniosku jest prosty i sprowadza się do:

 1. Wypełnienia formularza wizowego online
 2. Załączenia skanu paszportu
 3. Załączenia zdjęcia w formacie jpg
 4. Opcjonalnie innych dodatkowych dokumentów
 5. Wpłaty opłaty wizowej online

Po złożeniu wniosku, decyzja o przyznaniu wizy zapada zazwyczaj w ciągu kilku dni. Gotową wizę otrzymujemy drogą pocztową lub kurierską.

Wniosek w ambasadzie

Drugą opcją jest złożenie wniosku o wizę bezpośrednio w Ambasadzie Tajlandii w Warszawie. Wymaga to jednak osobistej wizyty, co dla wielu osób może być mniej wygodne.

Proces obejmuje:

 • Złożenie wymaganych dokumentów (formularz, paszport, zdjęcie)
 • Przeprowadzenie krótkiej rozmowy z urzędnikiem
 • Wpłatę opłaty na miejscu
 • Odbiór paszportu z gotową wizą po kilku dniach
Zalety wizy online Zalety wizy w ambasadzie
- wygodnie i szybko bez wychodzenia z domu - możliwość bezpośredniej rozmowy z urzędnikiem
- taniej, bez kosztów dojazdu - krótszy czas oczekiwania na decyzję

Na jak długo wystawiana jest wiza do Tajlandii?

Wiza do Tajlandii - co warto wiedzieć przed przyjazdem

Standardowo wiza turystyczna do Tajlandii ważna jest przez okres 3 miesięcy od daty jej wystawienia, a nie od daty wjazdu do kraju. Oznacza to, że nawet jeśli otrzymamy wizę z wyprzedzeniem, to i tak musimy wjechać do Tajlandii przed upływem terminu jej ważności.

Maksymalny dozwolony pobyt na podstawie wizy turystycznej to 60 dni. Po tym czasie mamy obowiązek opuścić Tajlandię lub wystąpić o przedłużenie wizy.

Przykład

Jeśli otrzymamy wizę turystyczną wystawioną 1 stycznia 2023 ważną do 1 kwietnia 2023, to musimy wjechać do Tajlandii najpóźniej 31 marca 2023. Następnie możemy przebywać w Tajlandii maksymalnie 60 dni, czyli do końca kwietnia.

Jak przedłużyć wizę w Tajlandii?

Jeśli z jakichś powodów chcemy przedłużyć swój pobyt w Tajlandii ponad okres 60 dni, który daje standardowa wiza turystyczna, istnieje możliwość przedłużenia wizy bezpośrednio w Tajlandii.

Można to zrobić tylko jednokrotnie o dodatkowe 30 dni. Wymaga to złożenia odpowiedniego wniosku i uiszczenia opłaty w urzędzie imigracyjnym na terenie Tajlandii na kilka dni przed upływem ważności dotychczasowej wizy.

Podsumowując, przy planowaniu dłuższego wyjazdu do Tajlandii jako turysta, pamiętaj o konieczności ubiegania się o wizę z odpowiednim wyprzedzeniem. Online jest najszybciej i najwygodniej. Standardowa wiza turystyczna umożliwia pobyt do 60 dni i możliwe jest jednokrotne przedłużenie o 30 dni bezpośrednio w Tajlandii.

Podsumowanie

Planując wyjazd do Tajlandii, jednym z kluczowych zagadnień jest kwestia wizy. W artykule staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie "Czy do Tajlandii trzeba wizę?", aby ułatwić przygotowania do tej egzotycznej podróży.

Przedstawiliśmy zasady dotyczące obywateli Polski - mogą oni przebywać w Tajlandii do 30 dni bez wizy na podstawie wizy na granicy. Jeśli jednak pobyt ma być dłuższy, konieczne jest ubieganie się o wizę turystyczną, której koszt to około 1000 THB.

Wyjaśniliśmy także, jak starać się o wizę online lub osobiście w ambasadzie Tajlandii. Standardowo wiza jest ważna przez 3 miesiące od daty wystawienia i umożliwia pobyt do 60 dni. Istnieje możliwość jednokrotnego przedłużenia o 30 dni już w Tajlandii.

Mamy nadzieję, że informacje te pomogą w praktycznych przygotowaniach do podróży i pozwolą uniknąć problemów związanych z wizą. Życzymy udanych wojaży po Tajlandii!

5 Podobnych Artykułów:

 1. Apteczka do Azji - kompletna apteczka na wyjazd do Azji
 2. Ceny Tajlandia: najlepsze oferty, porównanie cen - Lipiec 2023
 3. Biały owoc - charakterystyka, smak, zastosowanie
 4. Gdzie lecieć w lutym - najcieplejsze miejsca na urlop
 5. Dron Tajlandia - najlepsze miejsca do latania dronem
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Bartek Kacperski
Bartek Kacperski

Jako podróżnik i miłośnik odkrywania świata, moje teksty na podroznicza-obsesja.pl to relacje z podróży, ukierunkowane na odkrywanie nieznanych miejsc i kultur. Dzielę się inspiracją do spontanicznych wypraw, praktycznymi poradami dla podróżujących solo oraz opowieściami o niezapomnianych przygodach z różnych zakątków świata.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły